hír
Az alkotók jelenlétében mutatták be szerda este Budapesten a március 15-éről és hőséről, Petőfi Sándorról szóló Most vagy soha! című történelmi…
továbbpodcast
19. századi városrészlettel bővült a fóti telep, ennek kapcsán beszélgettünk Kovács Ildikóval, az NFI Stúdió igazgatójával és Pető Beatrixszal, a…
továbbhír
Szauder Dávid médiaművész Petőfi Sándor legnépszerűbb versein és a mesterséges intelligencia lehetőségein alapuló videoanimációt készített, amelyet…
továbbhír
A Petőfi-bicentenárium alkalmából mutatják be Somossy Barbara Sose lesz vége című kisjátékfilmjét a Fonó Budai Zeneházban január 18-án, melyet a…
továbbvideó
Pindroch Csaba az ég felé fordulva üvölti el magát A helység kalapácsa című Petőfi-adaptációhoz készített legújabb előzetesben. Dombrovszky Linda, a…
továbbvideó
Fáklyával vonuló fiatalokat, a mindenre elszánt Petőfit és látványos kameratrükköket láthatunk a márciusi ifjakról szóló Most vagy soha! első…
továbbmagazin
Éljen a János vitéz költője! – harsogja a nép Petőfinek. A bor és a pacsirtaszó dicsőítőjének azonban kihívója akad; a politikus Petőfi. Két Petőfi.…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié